Ev, günün sonunda rahat bir nefes aldığımız, ayaklarımızı uzatıp dinlendiğimiz yerdir. Tabi bu huzur ortamını sağlamada dekorasyonun büyük payı vardır. Evimizde otururken bile bizi mutlu edecek basit dekorasyon yöntemlerinden biri de duvarları süslemektir. En sık kullandığımız duvar aksesuarı ise ailemizin veya yakın arkadaşlarımızın fotoğraflarının yer aldığı çerçevelerdir. Saykap Mühendislik olarak sıradan duvarlarınızdan kurtulmanız için bulduğumuz 6 farklı aksesuarı siz de evinizde kullanabilirsiniz.

1. Çiçekli Çerçeveler

Bu renkli çerçeveler evinde doğanın renklerine yer vermek isteyenler için mükemmel bir aksesuar. Tek yapmanız gereken, sevdiğiniz çiçek ve bitkileri bir kitabın arasında kuruttuktan sonra tamamen cam bir çerçeveye koymak!

2. Seramik Tabaklar

Yemek odanızın boş duvarlarını değişik renk ve şekillerde seçtiğiniz antika seramiklerle dekore edebilirsiniz. Bu dekoratif tabaklar, eğlenceli bir ambiyans yaratarak sevdiklerinizle geçirdiğiniz zamanı daha da özel kılacaktır.

 

3. Otantik Kâğıt Filler

Zevkinize göre farklı şekillerde de yapabileceğiniz bu süslemenin yapımı oldukça basit. Farklı desenlerde baskı alıp istediğiniz şekillerde kesebilirsiniz. İşte bu kadar! Yeni duvar aksesuarınız hazır.

 

4. Banttan Çerçeveler

Bu süsleme fikri özellikle kiralık evlerde yaşayıp duvarlarda çivi kullanmak istemeyenler için biçilmiş kaftandır. Renkli bantlarla değişik şekillerde ve kombinasyonlarda fotoğraflarınızın etrafına çerçeveler yapabilirsiniz. Odanızda kullandığınız renk paletine göre siyah – beyaz, rengârenk veya metalik renkli bantlar işinizi görecektir.

 

5. Nostaljik Fotoğraf Duvarı

Aile fotoğraflarından oluşturduğunuz bir galeri evinizi yuva yapan detaylardandır. Beğendiğiniz bir dal parçasıyla bunları birleştirmek, duvar süsüne daha da doğal bir hava katar. Siyah beyaz görseller kullanmak ise o fotoğraftaki duyguyu daha net yansıtacaktır.

 

6. Rustik Denizatı

Çevreden bulduğunuz dal parçalarıyla yapabileceğiniz bu aksesuar, su altının büyüsünü ve gizemli havasını evine taşımak isteyenler için çok uygun bir kendin yap projesi. Çıktısını aldığınız denizatı şeklinin üstüne dalları düzgün şekilde yerleştirmeniz yeterli!

Kendi evinizde de yapabileceğiniz bu 6 birbirinden basit duvar süsünü geliştirmek ise sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir